Darījums – bez savas naudas un bez sava laika.

Ar katru darījumu, kuru veicu, man patīk izmēģināt kaut ko jaunu. Šoreiz biju pieņēmis lēmumu, ka vēlos iegādāties, izremontēt un pārdot dzīvokli, neizmantojot nevienu savu eiro un nepatērējot savu laiku šim projektam. Tad nu paskatīsimies kā man izdevās.

Janvāra beigās iegādājos 1-istabu dzīvokli Ūnijas ielā. Bieži vien cilvēki jautā: “Kur atrast labus darījumus?”. Šis stāvēja ss.com pilnīgi visiem pieejams. Ar sākuma cenu 10 400 EUR un iespēju “par cenu vienoties”. Izteicu piedāvājumu par 10 000 EUR uz kuru īpašnieki piekrita, bet dēļ citu pircēju aktivitātes sākās vairāksolīšana. 

Mana priekšrocība šajā situācijā bija tāda, ka tikko biju realizējis 2 identiskus projektus ar maziem dzīvokļiem, kurus veiksmīgi pārdevis un lieliski zināju, par kādu cenu šādu dzīvokli var pārdot, cik ir izmaksas un kāds ir process, lai atrisinātu problēmas, kas bija dzīvoklī. Kā arī, biju izpētījis, ka šajā ēkā tieši tāds pats dzīvoklis ar remontu ir ticis pārdots par 29500 EUR, tāpēc biju gatavs solīt summu, kas nepārsniedz 15 000 EUR. 

Kamēr kaulējāmies, tikmēr paspēju iepazīties ar ēkas apsaimniekotāju un kaimiņiem, ar kuriem būtu jāsaskaņo remontdarbi un pārbūves, kuras vēlējos veikt, vienvārd sakot – es biju gatavs darījumam. 

Beigās dzīvokli ieguvu par 12000 EUR un samaksāju 700 EUR komisiju partnerim, kurš bija šo darījumu atradis un man piedāvāja iegādāties.

Tad nākamā lieta – bija nepieciešams darījumu nofinansēt. 

Mans draugs Dāvis iepriekš bija minējis, ka opis vēlas ieguldīt uzkrāto naudu kādā darījumā. Un tā kā vēlamā summa, kuru plānoja ieguldīt sakrita ar šī objekta iegādes un remonta izdevumiem, tad piedāvāju viņam aizdot šo naudu man uz 6 mēnešiem ar likmi 12% gadā. Kopā aizņēmos 20 000 EUR. 

Interesanti bija arī tas, ka Dāvja rekomendācija bija tik iedarbīga, ka viņa opis dienā, kad bija jāparaksta aizdevuma līgums – naudu jau bija pārskaitījis man uz kontu, pirms paspējām parakstīt dokumentus. Ļoti liels uzticības kredīts.

Tālāk man vajadzēja atrast kādu, kas novada šo projektu manā vietā. Piedāvāju to izdarīt aģentiem no AVER Brokerage komandas, jo zinu, ka viņiem varu 100% uzticēties. Oļģerts bija gatavs uzņemties un nodevu visu vadību viņa rokās. 

Kopīgi sastādījām grafiku un budžetu, nodevu Oļģertam visus kontaktus ar cilvēkiem, ar kuriem nepieciešams sazināties un paļāvos, ka norealizēs patstāvīgi šo projektu.

Februāra vidū celtnieku brigāde uzsāka demontāžas darbus un dzīvokli nodeva aptuveni aprīļa vidū jeb 2 mēnešu laikā remonts bija pabeigts  ar uzstādītām iekārtām un mēbelēm. Tālāk variet apskatīt pirms un pēc video. 

Lai dzīvokli padarītu mūsdienu prasībām atbilstošu bija nepieciešams veikt plānojuma izmaiņas un pieslēgties centrālajam kanalizācijas tīklam. Neesmu gāzes plīts fans, tāpēc atslēdzām gāzes padevi un nogriezām visas trubas. Tā kā dzīvokli pirms pārdošanas bija paredzēts izīrēt, tad arī veicām pilnu interjera izveidi.

IDEJA PROJEKTAM BIJA ŠĀDA – IEGĀDĀTIES, IZREMONTĒT, IZĪRĒT UN PĀRDOT INVESTORAM, KAS VĒLAS DZĪVOKLI IZĪRĒT.

Kamēr tika veikts remonts un Oļģerts uzņēmās par visu atbildību, es pats devos uz mēnesi ceļojumā uz Ziemeļkoreju.

Tad, aprīļa laikā tika atrasts labs, kvalitatīvs īrnieks, ar kuru tika noslēgts īres līgums uz 1 gadu par īres maksu 270 EUR/mēn+kom. maksājumi. Ārzemēs šādus īpašumus sauc par “Turnkey properties”. Tas nozīmē, ka tu vari iegādāties īpašumu, kas ir pilnībā renovēts, mēbelēts un jau izīrēts jeb ienes naudas plūsmu jau pirmajā dienā, kad esi to iegādājies.

Plānojām īpašumu pārdot par 31000 EUR, tāpēc tas nozīmē, ka pēc nodokļu nomaksas investoram šāds īpašums ienestu nedaudz virs 9% gadā.

Tā kā iepriekš biju realizējis 2 līdzīgus projektus, tad bija jau padomā pircējs, kuram šāds īpašums varētu interesēt. Tas ļoti paātrināja pārdošanas procesu un jau maijā bijām noslēguši darījumu par vēlamajiem 31 000 EUR. Kopā viss projekts aizņēma 3,5 mēnešus no iegādes brīža.

Pirms došanās ceļojumā, biju uzrakstījis pilnvaru par labu vienam no AVER aģentiem, lai gadījumā, ja darījums notiek, kamēr esmu prom, to var nokārtot.

Kopsavilkums:

Par manu laiku: 1x dzīvokli apskatīju; 1x aizgāju pie notāra, kad bija jāveic iegāde un pāris reizes telefoniski konsultēju Oļģertu par niansēm vai pieņēmu dažus lēmumus. (remonts, īrnieku atrašana, pārdošanā nepiedalījos)

Par manu naudu: tā kā darba algas bija kļuvušas nedaudz lielākas un nokomplektējām dzīvokli kvalitatīvi un pilnībā, tad izmaksas bija par 2175,86 EUR varāk nekā plānots. Būtu bijusi iespēja arī papildus aizņemties, lai realizētu mērķi veikt darījumu pilnībā bez savas naudas, bet, lai nesarežģītu procesu, atlikušos izdevumus sedzu no savas kabatas.

Iegāde 12700 EUR
Aizdevuma % 1200 EUR
Projektu vadība (Oļģertam) 2200 EUR
Noformēšanas izdevumi 350 EUR
Darbs 2661,18 EUR
Transports, atkritumi 274,3 EUR
Materiāli 3318,01 EUR
Komunālie 293,40 EUR
Video, foto, dizaineris 325 EUR
Virtuves iekārta, mēbeles 1772,97 EUR
Sadzīves tehnika 481 EUR
Kopā 23 375,86 EUR

Pārdošana 31000 EUR
Īres ieņēmumi (aprīli+maijs) 342 EUR
Kopā 31 342 EUR
31 342-25 575,86=5766,14 EUR (pirms nodokļu nomaksas)
-20% KPN
4612,91 EUR (neto peļņa)

Iespējams, ka kāds ievēroja, ka % kurus samaksāju bija vairāk nekā 12% gadā. Tas tāpēc, ka sākotnējās sarunās investoram solīju, ka ja darījums notiks ātrāk nekā 6 mēnešos, tad procentus apmaksāšu par visiem 6 mēnešiem. (šis pats investors ieguldīja manā nākamajā darījumā, par kuru uzrakstīšu vēlāk)

Lietas, kuras sapratu šī darījuma laikā:

*Ja tu spēj nofinansēt ar citu naudu darījumu un procesam atrast kādu, kurš novada procesu, tad vari vienlaicīgi novadīt daudz vairāk objektus, nekā pašam visu darot un finansējot;

*uzticot kādam citam vadīt objektu, ir jābūt ļoti skaidram darbību procesam ar laika grafiku, lai var sekot līdz progresam;

*izmantojot citu finansējumu, tu veido ar viņu kopēju darījumu pieredzi un pie nākamajiem darījumiem būs vēl lielāka uzticamība un labāk pazīsiet, ko viens no otra sagaida (šis investors pēc tam jau lielāku summu ieguldīja nākamajā darījumā).