“Es tagad strādāju šo darbu, lai pēc tam varētu atļauties ko gribu.”
“Strādāšu smagi visu mūžu, lai vecumdienās varētu gulēt zem palmas tropos.”
“Kad būšu sasniedzis X ienākumu līmeni, tad es vairāk laika varēšu veltīt ģimenei, draugiem, sev.”
“Man pašlaik nav laika, lai nodarbotos ar savu hobiju, aizraušanos, kas man patīk, jo nepieciešams fokusēties darbam.”
“Miegs, fiziskas aktivitātes un veselīgs uzturs man nav iespējams dēļ stresainā, straujā darba grafika. Kad es būšu pabeidzis savus projektus, tad tam pievērsīšos.”

Un vēl daudz citas līdzīgas domas, kas atliek dzīvošanu uz vēlāku laiku.

Varētu likties tik pašsaprotami, ka dzīvošana, attiecības, aizraušanās ir jādara pašlaik, bet tieši šīs domas bija pārņēmušas mani visu 2017. gadu.

Tajā brīdī es domāju, ka es strauji attīstos – pieaug klientu skaits, palielinās ienākumi un šis laiks ir jāizmanto. Domāju, ka ja gribi gūt panākumus un attīstīties, tad ir jāziedo pāris miega stundas, pāris ēdienreizes dienā, pāris stundas attiecībām ar tuvākajiem un laiks savām aizraušanām. Mana doma bija, ka par panākumiem ir šāda cena un es biju gatavs to maksāt.

Patiesībā tas pat darbojās, jo mani rezultāti sāka strauji uzlaboties!

Protams, ka tas viss var notikt līdz vienam brīdim, jo sāk darboties cēloņu un seku likums.

 • Ziedotās miega stundas (cēlonis) rezultējās zemā enerģijā un motivācijas līmenī (rezultāts);
 • Ziedotās ēdienreizes = – 5kg no svara un muskuļu masas zudums, mazāk spēks (rezultāts);
 • Ziedotais laiks attiecībām = izjukušas attiecības, nesatikti draugi, ģimene un tukšuma sajūta (rezultāts);
 • Ziedotais laiks aizraušanām = atmests ar roku sportam, ceļošanai, piedzīvojumiem un atkal tukšums (rezultāts).

Interesantākais ir tas, ka šajā laikā sasniedzu savus mērķus, bet īsti prieks par to nebija. Brīdī, kad visi augstākminētie (rezultāti) sāka likt par sevi manīt, aizdomājos, kāda ir jēga no visas tās ņemšanās un cīnīšanās, ja gala rezultātā jūties iztukšots.

Izlēmu gada beigās paņemt pauzi. Padzīvot mierīgāk, atskatīties uz izdarīto un padomāt par to, kādu es gribu redzēt savu dzīvi. Ar vārdu dzīvi es saprotu ikdienu, jo mūsu dzīve sastāv no šīs dienas un katra viena šodiena ir mūsu dzīve.

Nedaudz atkāpei varu padalīties, ka par rezultātu sasniegšanu atalgoju sevi ar braucienu uz Tenerifi. Tur viss ir skaisti – okeāns, palmas, saule, pludmales, klintis un lielisks klimats. Bet ne tas bija, tas kas mani pārsteidza! Mani pārsteidza senioru skaits, kas tur dzīvo un apmeklē salu. Es ievēroju, ka lielākā daļa atpūtnieku ir pensijas gados, pārvietojas ar palīgierīcēm un diezgan zemu enerģijas līmeni.

Tieši tad man bija saucamais “ahaaa” moments. Es sapratu, ka tieši tas ir rezultāts tam, ko es iztēlojos – strādāt smagi tagad, ziedot miega, attiecību stundas, ziedot laiku uzturam un fiziskām aktivitatēm, lai KAUT KAD baudītu darba augļus.

Bet cik gan saldi ir darba augļi, ja tu viņu vairs nevari sakožļāt vai sasmaržot? Cik gardi viņi ir, ja bez cita palīdzības nevari iztaisnoties, lai šos augļus noplūktu?

Papildus tam galvenā problēma ir tā, ka vienmēr ir nākamais projekts, nākamā iespēja, nākamais klients un tā arī var nesagaidīt cerēto augļu baudīšanu.

Un tad es SAPRATU:

 1. Darbības, kuras daru šobrīd mani neaizvedīs tur, kur patiešām vēlos nokļūt.
 2. Patiesībā man nekur nav jānokļūst, bet jāsāk baudīt šodiena!
 3. Es vairs neatlikšu dzīvošanu uz vēlāku laiku, jo tas var nepienākt vai pienākt pilnīgi citādāk, nekā to iztēlojies.
 4. Es gribu dzīvot tādu dzīvi un ikdienu, kas ir ilgtermiņā noturama.
 5. Es gribu baudīt skaistas vietas, ceļojumus, ēdienu, satikt jaunus cilvēkus, mācīties dejot, zīmēt, kāpt kalnos, sērfot un citas aizraujošas lietas šodien.

No tā brīža es pieņēmu lēmumu, ka mana ikdiena būs aizraujoša, ar fiziskām aktivitātēm, veselīgu un kvalitatīvu uzturu un vidi, piedzīvojumiem, jaunām pieredzēm, mācīšanos un pozitīvām attiecībām, cilvēkiem.

 

Kas ir pats interesantākais, ka pie šāda lēmuma man sākumā šķita, ka tas būtiski ietekmēs manus karjeras mērķus un samazinās manus rezultātus.

Bet ir noticis tieši pretējais – mani rezultāti uzlabojas, varu pārdot daudz vairāk un dārgāk, kā līdz šim, man ir daudz vairāk laika sev un jūtos enerģijas pilns katru dienu. Pats galvenais, ka šādu dzīvesveidu es varu iztēloties daram ilglaicīgi un ar pozitīviem rezultātiem savam ķermenim un prātam.

Lai to varētu izdarīt ir lietas, kuras es būtiski mainīju:

 1. Pieņemot lēmumus par kādu darbības uzsākšanu/pārtraukšanu es jautāju sev: “Vai darot šo darbību ilgtermiņā, tas mani ietekmēs pozitīvi?”
 2. “Vai tas ko es grasos darīt / kam grasos piekrist man liks justies labi un radīs prieku?”
 3. “Vai šis bizness/projekts/klients ir tik ienesīgs, lai tam atvēlētu pilnu savu uzmanību?”

Atbildot uz šiem jautājumiem, tu sāc saprast realitāti. Dažkārt tu saproti, ka grasies kaut ko darīt tikai darīšanas pēc. Taisies uzsākt biznesu vai apkalpot klientu, tikai lai palielinātu darba apjomu. Piekrīti tikties un komunicēt ar cilvēkiem ar kuriem nejūti kopīgas vērtības un saikni tikai tāpēc, ka kauns atteikt vai ceri, ka nākotnē viņi var noderēt.

Tas viss ir ilūzija.

To saprotot es:

 1. Pārtraucu biznesu, kas nenesa gandarījumu un nebija ar augstu ienesīgumu (apzvanīju visus klientus, paziņoju, ka pārtraukšu viņus apkalpot un nodošu uzticamu pakalpojumu sniedzēju rokās).
 2. Pārtraucu atbildēt uz visiem zvaniem, sms, epastiem, whatsapp, messenger un lielu daļu aplikācijas izdzēsu.
 3. Pārtraucu tikties ar cilvēkiem, ar kuriem vērtības nesaskan.
 4. Pārtraucu strādāt svētdienās.
 5. Pārtraucu steigties un paspēt visu izdarīt vienā dienā.

un

 1. Sāku trenēties sporta zālē un skriet.
 2. Sāku mācīties dejot bačatu.
 3. Sāku vairāk ceļot- esmu ieplānojis 4 ceļojumus šogad (šo rakstu veidoju lidojot no Rīgas uz Milānu).
 4. Sāku vingrot un doties pastaigās.
 5. Sāku strādāt ar klientiem, kuriem sakrīt vērtības un veidojas uzticības pilnas attiecības.
 6. Sāku pievienoties draugu pasēdēšanām.
 7. Sāku organizēt investoru grupas tikšanās un seminārus par nekustamo īpašumu.
 8. Sāku apmeklēt nebijušas vietas, pasākumus un izmēģināt jaunas pieredzes, kas mani aizrauj.

 

Kāds iespējams teiks, ka tam visam vajag daudz laiku un naudu, bet patiesībā ir nepieciešams pieņemt lēmumu un domāt radoši kā to paveikt.

Tāpēc, sākam dzīvot šodien! Atļaujamies ignorēt lietas, kas nav svarīgas vai nenes rezultātus. Pieņemam lēmumus, kas mūs ilgtermiņā pozitīvi ietekmēs – radīs prieku, labklājību, mieru, veselību, lieliskas pieredzes.